Pozycjonowanie WordPress z pomocą wtyczek SEO – z cyklu: czym się zajmuje agencja SEO

Przyglądając się decyzjom użytkowników co do wyboru systemu zarządzania treścią dla witryny internetowej, zauważymy, że zupełnym zwycięzcą jest WordPress. Możemy nawet zabawnie przytoczyć – pytając: czym się zajmuje agencja SEO, możemy odpowiedzieć, że prawdopodobnie pracuje nad stroną na WordPressie.  Jednym z powodów tak dużego zainteresowania tą platformą jest ogromna liczba dodatków, które wspierają i urozmaicają działania w świecie online. Dobrze, przyjrzyjmy się jednak czym się zajmuje agencja SEO i jakie podejmuje działania pracując na omawianym systemie zarządzania treścią.

Plug-in – czym jest wtyczka? 

Jest to dodatkowy moduł do programu komputerowego bądź platformy internetowej, który poszerza jej możliwości za pomocą rozmaitych funkcji. Są one najczęściej wykorzystywane w kontekście systemów open source, takich jak WordPress. Wtyczki odciążają administratorów stron z obowiązku pisania kodu źródłowego, dzięki czemu korzystanie z nich nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej i programistycznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej odnośnie pracy z wtyczkami, którą wykonują agencje interaktywne, zachęcamy do udania się pod niniejszy link: https://boo.pl/czym-sie-zajmuje-agencja-seo/.

Dodatki dla WordPressa

Liczba dostępnych wtyczek potrafi przyprawić o zawrót głowy, są ich setki. Warto jednak poznać te, które mogą przyczynić się do poprawy strategii SEO, aby nasza witryna mogła cieszyć się większą widocznością w sieci i wyższą pozycją rankingową. Dodatkowo pozwolą na zaoszczędzenie czasu oraz automatyzację działań. Wybraliśmy dla Ciebie te najciekawsze. 

Yoast SEO

Numer jeden wśród dodatków dla WordPress, z którego korzysta największa liczba użytkowników. Posiada dwie wersje – darmową i płatną. Wersja podstawowa na początek w zupełności wystarczy, aby zadbać o wygląd witryny, optymalizację słów kluczowych i treści oraz sprawdzić, jak wpis będzie się wyświetlać w wynikach wyszukiwania. Wyeliminuje również ryzyko zduplikowanego contentu.

SEO Framework

Prostota i przejrzystość. Wtyczka ta nie obciąża funkcjonowania serwera i jest w pełni darmowa. Posiada nieco mniej funkcji w porównaniu do Yoast SEO, ale dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz dostępnym instrukcjom pozwala w podstawowy sposób skonfigurować witrynę. Umożliwia ona przeprowadzenie technicznego SEO oraz link building z mediami społecznościowymi. 

All in One SEO Pack

Kompletny zestaw SEO za darmo? All in One to alternatywa dla minimalistów. Wtyczka ta oferuje znacznie większe możliwości optymalizacji, a także wspiera witryny e-commerce (współgra z WooCommerce). Pozwala na import informacji, pokazuje wynik TruSEO dla postów, optymalizuje meta tagi oraz słowa kluczowe, umożliwia stworzenie i konfigurację mapy witryny, a także łączy się z mediami społecznościowymi, co jest elementem strategii link buildingu.

Zadbaj o pozycjonowanie WordPress

Znasz już najpopularniejsze wtyczki wspierające optymalizację strony. Wiesz czym się zajmuje agencja SEO w kontekście pracy nad silnikiem WordPress. Pamiętaj, że wybór jest znacznie większy. Najpierw musisz jednak określić swoje potrzeby i wybrać tylko niezbędne dodatki, aby nie obciążać strony i serwera. WordPress to zwyczajnie bardzo dobry i najprostszy wybór dla strony. Jego popularność jak widzisz nie wzięłą się znikąd. Jeśli wciąż masz wątpliwości, skontaktuj się z agencją interaktywną i umów się na audyt. Eksperci wyjaśnią Ci od A do Z, dlaczego WordPress stanowi najlepszy wybór dla Twojej przyszłej witryny. 

 

Related Posts

Pozycjonowanie stron internetowych Rzeszów: SEO dla e-commerce

Sprzedaż internetowa w Polsce rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny. Można by rzec, że jest to dla niej największy rozkwit. Co o tym świadczy? Chociażby dane –…

Dlaczego pozycjonowanie organiczne jest ważne?

Dzięki pozycjonowaniu organicznemu możesz osiągnąć wysoką pozycję w rankingu wyników wyszukiwania. Jeśli strona internetowa jest ważną częścią Twojej firmy i chcesz przyciągać do niej potencjalnych klientów, musisz…