Siemens SIMATIC S7-300

Źródło: https://magsteron.pl/

Siemens SIMATIC S7-300 to swobodnie programowalny, modułowy sterownik logiczny dedykowany automatyzacji procesów produkcyjnych. Urządzenia z tej serii należą do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych PLC w przemyśle. Jako wyjątkowo uniwersalna i nowoczesna platforma automatyki, system S7-300 pozwala na łatwą budowę automatycznych oraz rozproszonych układów sterowania z wykorzystaniem sieci komunikacyjnych.

Jakie są najważniejsze zastosowania sterownika Siemens SIMATIC S7-300?

Siemens SIMATIC S7-300 to sterownik wykorzystywany przede wszystkim do obsługi procesów produkcyjnych i technologicznych. Urządzenia należące do tej rodziny znajdują zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, chemicznym oraz spożywczym, a także automatyce budynków oraz maszynach pakujących, specjalizowanych lub przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dostępne w ofercie Magsteronu sterowniki wykorzystywane są również w inżynierii procesów, np. przy oczyszczalniach ścieków czy stacjach uzdatniania wody.

Konstrukcja mechaniczna sterownika

Sterownik PLC z tej serii zbudowany jest z jednostki centralnej CPU, zasilacza oraz kompaktowych modułów wejść i wyjść, które mogą być dołączane w dowolnej kolejności. Komponenty montowane są z wykorzystaniem szyny DIN, zapewniającej wygodne ekranowanie do magistrali komunikacyjnej oraz gwarantującej kompatybilność elektromagnetyczną urządzenia. Sama magistrala komunikacyjna to integralny element każdego modułu, pozwalająca na połączenie go z innymi. Maksymalnie jedna kaseta centralna lub rozszerzająca obsługuje do 8 modułów wejść i wyjść, natomiast CPU do 32 modułów w 4 kasetach. Za komunikację między kasetami odpowiadają moduły interfejsowe IM 365 lub IM 360/361, z zachowaniem maksymalnej odległości 10 m. W konfiguracji z pojedynczą kasetę zastosować można łącznie 256 wejść i wyjść, natomiast w wielokasetowej konfiguracji nawet do 1024. System rozproszony z wykorzystaniem PROFIBUS pozwala CPU na obsługę do 65536 punktów. Moduły sygnałowe mogą być adresowane dowolnie, niezależnie od lokalizacji modułów względem jednostki centralnej. Wyjątek stanowią CPU 3121FM, 312C, 313 oraz 314IFM.

Related Posts

Najlepsze metody i techniki aplikacji mikrocementu na podłodze z ogrzewaniem

O czym powinniśmy pamiętać, instalując podłogę z mikrocementu z ogrzewaniem podłogowym? Mikrocement stanowi doskonały wybór dla osób poszukujących modnego rozwiązania do wykończenia podłóg. Cechuje się on nie…

Sprzedaż nowych mieszkań

Zalety zakupu nowych mieszkań Decyzja o zakupie nowego mieszkania wiąże się z wieloma zaletami. Najważniejsze z nich to większy wybór lokalizacji, możliwość wyboru metrażu zgodnego z naszymi…

Otwieranie czakr: Czym są czakry?

Czakry są siłą życiową energii przepływającą przez nasz system energetyczny. Stanowią one niewidoczne koła wiru energii, które są pomocne w utrzymaniu naszej fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej…

Jak wybrać odpowiednią wkrętarkę elektryczną do domu?

Przed zakupem wkrętarki elektrycznej należy naprawdę dobrze zrozumieć, do czego będziesz jej potrzebować. Potrzeby różnią się w zależności od typu projektu, w jakim zamierzasz uczestniczyć. Dla prostych…

Dieta o niskim indeksie glikemicznym

Dieta o niskim indeksie glikemicznym (GI) to plan żywieniowy oparty na spożywaniu pokarmów, które powodują wolniejsze wzrosty poziomu glukozy we krwi. Indeks glikemiczny to wskaźnik, który określa,…

Ubezpieczenia turystyczne – co to takiego i dlaczego warto je kupić?

Często przed podróżą myślimy tylko o zabawie, ciekawych miejscach i odpoczynku, ale zdarza się, że podczas wakacji dochodzi do różnych nieprzyjemnych sytuacji. Mogą to być choroby, wypadki,…