Na co musimy zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla dzieci?

Jeśli masz dzieci, to zapewne wiesz, że są one bardzo aktywne i potrzebują dużo opieki. Oznacza to, że jeśli wybierasz kosmetyki dla dzieci, musisz zdecydować się na te, które będą dla nich zupełnie bezpieczne.

Nie wszystko dla najmłodszych

 

Na rynku kosmetyki dla dzieci znajdziesz niemal wszędzie, nie oznacza to niestety, że wszystkie będą dobre dla ich młodej skóry. Jest wiele rodzajów produktów, które różnią się składem i choć wiele może mieć na opakowaniu dopisek „dzieci”, wcale dla dzieci przeznaczone nie będą. Wybierając kosmetyki dla dzieci należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

 

  • Pierwszą rzeczą, którą powinnaś wziąć pod uwagę jest wiek dziecka. Im młodsze dziecko, tym bardziej należy uważać przy wyborze kosmetyków. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dziecko ma wrażliwą skórę lub alergie. Należy również zachować ostrożność, jeśli w rodzinie występują reakcje alergiczne, a także inne problemy zdrowotne.

 

  • Stosując kosmetyki dla dzieci, staraj się w jak największym stopniu używać naturalnych składników – będą one miały mniej skutków ubocznych niż te syntetyczne. Nie zapominaj jednak, że nawet naturalne składniki mogą wywoływać podrażnienia. 

 

  • Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, że niektóre substancje mogą wywoływać reakcje alergiczne nawet jeśli są organiczne!

 

  • Pamiętaj również, aby kontrolować, czy produkt zawiera parabeny i konserwanty, ponieważ substancje te mogą podrażniać wrażliwą skórę, a nawet powodować alergie.