Punkty abonenckie – z jakich elementów są one zbudowane?

telewizja photo

Najczęściej spotykanym typem punktu są punkty abonenckie, które mocuje się do ściany, sufitu lub podłogi. Mogą być wykorzystywane jako źródło zasilania dla opraw oświetleniowych lub urządzeń albo do podłączania telewizji kablowej i usług szerokopasmowych.

Punkty abonenckie zwykle znajdują się w piwnicy lub garażu, a dostęp do nich może uzyskać elektryk lub właściciel domu. Lokalizacja punktów abonenckich zależy od wieku i typu domu, ale często znajdują się one w pobliżu głównej tablicy rozdzielczej.

Po zainstalowaniu nowych urządzeń, będą one wymagały doprowadzenia do nich energii elektrycznej. Jeśli urządzenia mają być zasilane z własnego obwodu, należy zainstalować podrozdzielnice w skrzynce elektrycznej. Punkty abonenckie to miejsca, w których nowe obwody są podłączane do reszty instalacji elektrycznej domu.

Następujące elementy składające się na punkty abonenckie

1) Gniazdo Keystone – jest to puszka, w której umieszcza się całe okablowanie. Zazwyczaj jest koloru szarego lub białego, a w jego podstawie znajdują się otwory na śruby do montażu.

2) Osprzęt – to jest to, co widzisz, gdy patrzysz na swoje wtyczki ścienne, gniazdka i przełączniki. Zazwyczaj jest koloru czarnego lub srebrnego, ale dostępne są także warianty w kolorze białym, kremowym i złotym, jeśli chcesz uzyskać coś bardziej stylowego.

3) Kabel – służy do połączenia urządzenia z gniazdem keystone za pomocą kombinacji wtyczki elektrycznej i gniazda, zwanej adapterem. W niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie bezpośredniego połączenia bez użycia adaptera, ale zależy to od rodzaju podłączanego urządzenia (np. telewizora) oraz od tego, czy jest ono kompatybilne z innymi rodzajami osprzętu, które mogły zostać zainstalowane przed instalacją elektryczną.

Related Posts

Gdy mobilność gra pierwsze skrzypce – mini klawiatura

Mini klawiatura to urządzenie nietuzinkowe, pomimo niewielkich rozmiarów. Łatwość jej przenoszenia, zapewnia możliwość pracy gdziekolwiek jesteśmy. Ponadto nie jesteśmy zmuszeni iść na kompromis, mimo niewielkiego rozmiaru pod…

Niewielki rozmiar – czy to wystarczy?

Mini klawiatura to pomniejszona wersja pełnowymiarowej klawiatury. Są na rynku od dawna, jednak nieczęsto przypomina się o ich obecności. Czy jest w jakiś gorsza od klasycznej klawiatury?…

Kleje dyspersyjne w użytku przemysłowym i domowym

Kleje o płynnej konsystencji, bazujące na wodzie – to kleje dyspersyjne. Stosuje się je do różnych powierzchni, elementów i konstrukcji. Po aplikacji, obecna w nich woda ulega…

Sklep z elektroniką – po jakiego rodzaju urządzenia warto się tam udać?

Jeśli jesteś miłośnikiem gadżetów, to na pewno wiesz, jaki jest najlepszy sklep elektroniczny w Twojej okolicy. Jeśli nie, to musisz wiedzieć, że istnieją pewne punkty na rynku,…