Dlaczego warto zainstalować oświetlenie podszafkowe w swojej kuchni?

Oświetlenie podszafkowe powinno być integralną częścią ogólnego projektu Twojej kuchni. Może dodać do piękna pomieszczenia i sprawić, że będzie ono wyglądać bardziej atrakcyjnie. Ponadto sprawia ono, że kuchnia staje się bardziej funkcjonalna.

Istnieje wiele rodzajów oświetlenia podszafkowego dostępnych na rynku. Każdy z nich ma swoje własne zalety i specyfikacje, które sprawiają, że jest wyjątkowy i wyróżnia się na tle pozostałych. Oto kilka typów:

Listwa podszafkowa LED

To  oświetlenie podszafkowe działa przy użyciu świateł LED, które zużywają bardzo mniej energii. W przeciwieństwie do innych żarówek. Wytwarzają one bardzo mało ciepła, więc nie potrzebują wentylatorów chłodzących ani otworów wentylacyjnych, co czyni je bardziej niezawodnymi i trwałymi niż starsze modele. Żarówki LED działają również dłużej niż inne typy żarówek, więc nie będziesz musiał wymieniać ich tak często. Ten typ oświetlenia podszafkowego jest bardzo popularny, ponieważ pozwala zaoszczędzić energię oraz pieniądze.

Żarówki halogenowe

Ten rodzaj oświetlenia podszafkowego działa przy użyciu żarówek halogenowych, które wytwarzają jasne światło o żółtawym kolorze. Takie żarówki halogenowe zużywają więcej energii niż inne rodzaje i mają krótszą żywotność niż diody LED. Nie jest to więc zalecane rozwiązanie.

 

Related Posts

Rodzaje lamp, jakie z powodzeniem można zastosować w przestrzeni naszego domu

Lampy to doskonały sposób na upiększenie domu i sprawienie, że będzie wyglądał bardziej zachęcająco. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje lamp. Można je wybrać w zależności…