Luźniejsze, czy też dopasowane sukienki? Które, na jakie okazje?

Sukienki to idealny ubiór do noszenia przy każdej okazji, na co dzień sięgniemy po luźniejsze kreacje, jednak na spotkania w gronie znajomych, czy też imprezy, zazwyczaj wybieramy czarne dopasowane sukienki, jednak inne barwy też mają swoje liczne miłośniczki.

Wybieramy z korzyścią dla sylwetki

Luźna sukienka jest zawsze bezpiecznym wyborem w przypadku formalnych wydarzeń. Dopasowane sukienki z drugiej strony, są lepsze na swobodne okazje, takie jak przyjęcie urodzinowe lub wieczorna impreza. Luźne sukienki zazwyczaj składają się z dłuższych rękawów i talii empire. Szczególnie dobrze prezentują się u kobiet z wyrazistą figurą, co jednak nie znaczy, że dedykowane są wyłącznie dla nich.

Bardziej obcisłe, dopasowane sukienki odznaczają się krótszymi rękawy, lub ich brakiem i nieco niższym dekoltem, jednakże nie jest to reguła. Jest idealna dla filigranowych kobiet, ponieważ sprawia, że wydają się wyższe. Dopasowane sukienki obecnie to podstawa w szafie, każdej kobiety, która uwielbia wieczorne imprezy w gronie znajomych i przyjaciół. Dają one komfort oraz są niezwykle atrakcyjne.

Kolor sukienki, który najlepszy dla mnie?

Zacznij od odcienia swojej skóry. Jeśli masz jasną skórę, wypróbuj jaśniejsze odcienie czerwieni, różu i pomarańczu. Jeśli masz opaloną cerę, wypróbuj ciemniejsze odcienie niebieskiego lub zielonego. Jeśli masz ciemną skórę, wybierz biel jako kolor akcentujący.

Druga istotna kwestia, to kolor oczu. Jeśli masz jasne oczy, takie jak niebieski lub zielony, wybierz jasne kolory, takie jak żółty i fioletowy. Jeśli masz brązowe oczy, spróbuj kolorów pomarańczowego lub bordowego jako akcentujących w ubraniach i akcesoriach, takich jak szaliki lub biżuteria.

Related Posts

Idealne stylizacje dla każdej sylwetki – jak ubierać się modnie i wygodnie?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, jaki jest najlepszy styl dla danej figury. Być może poczujesz się rozczarowany, ale nie ma odpowiedzi na to pytanie! Każdy…