Wapno do bielenia drzew- co warto wiedzieć?

Wapno jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uprawiać własne drzewa owocowe. Istnieje kilka odmian wapna, ale wszystkie mają coś wspólnego – zawierają duże stężenie wapnia i magnezu, które dodają roślinie energii. Na przykład, jeśli używasz nawozów chemicznych zawierających azot, fosfor i potas, dodanie wapna może pomóc zniwelować negatywne skutki tych substancji chemicznych poprzez zrównoważenie poziomu pH gleby.

Wapno jest wykorzystywane do różnych celów. Przede wszystkim jest używane jako narzędzie rolnicze do zmiany słabej gleby, dzięki czemu rośliny mają bardziej zrównoważony profil składników odżywczych. Ma również zdolność zatrzymywania wody, co pomaga w warunkach suszy i może pomóc w zapobieganiu nadmiernej erozji. W ogrodach przydomowych stosuje się go w celu dodania do gleby niezbędnych składników odżywczych, dzięki czemu rośliny mogą rozwijać się w ziemi.

Istnieje kilka sposobów na dostarczenie wapna do gleby: stosowanie go bezpośrednio za pomocą rozsiewacza, mieszanie go z wodą, a następnie stosowanie go lub sadzenie nasion wapna, które dojrzewają w krzewy, które powoli uwalniają wapń do otaczającej ziemi. Wszystkie te metody działają, ale my skupimy się na ostatniej – sadzeniu krzewów wapiennych – ponieważ jest to łatwy sposób na wprowadzenie wapna do gleby bez większego wysiłku z twojej strony.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie gardenyard.pl

Related Posts

Jaki stół na taras wybrać?

Jeśli myślisz o zakupie stołu na taras lub patio, powinieneś być świadomy ich wielu różnych typów, które mogą się różnić wielkością, materiałem i rodzajem pogody, na którą…

Leżaki do ogródka piwnego – jak wybierać, by trafić?

Aranżacja ogródka piwnego to w wielu placówkach gastronomicznych wydarzenie powtarzające się co roku. W jego przygotowaniu najważniejszy jest wybór siedzisk, na których posadzisz swoich klientów. Powinny być…